KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14477060
nr 1447 7060
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad, vinterlandskap. Olja på duk, 40x48cm, yttermått inklusive ram: 48x56cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 7 februari 2022
kl 20:45:25
3/2 15:26:24
100 kr
7/2 18:38:45
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström